Vytisknout
Kategorie: Aktuálně z kanonie
Zobrazení: 1044

O postních závazcích

Postní doba nás vede ke ztišení, k zastavení a k zamyšlení nad tím, co všechno nám Bůh daroval tím, že nám poslal na zem svého Syna, který za každého z nás a za naše hříchy podstoupil potupnou smrt na kříži a jak víme, tak také třetího dne smrt přemohl a vstal z mrtvých. V postní době často přemýšlíme o smyslu utrpení a bolesti, kterou musel zažít i samotný Bůh v osobě Ježíše. Postní doba je přípravou na největší křesťanské svátky - Velikonoce - o kterých si připomínáme právě toto Ježíšovo utrpení a vítězství nad smrtí.
Abychom se mohli dobře připravit na tyto veliké svátky, jsme církví vyzýváni k tomu, abychom se 40 dní postili a konali dobré skutky více, než mimo postní dobu. Postit se znamená, abychom si odepřeli něco, co nám chutná, co nás baví a třeba to úplně nevede k Bohu (např. prohlížení různých webových stránek, hraní počítačových her,...). Neodpíráme si to proto, abychom splnili úkol, ale dáváme tento svůj půst Bohu, který jej dokáže využít pro dobro naše i pro dobro celého církevního společenství.
Postní úkoly jsou zde (letos i v této virtuální formě) proto, abychom mohli mít inspiraci, co si můžeme odepřít, co můžeme splnit za dobrý a bohulibý dobrý skutek. Někdo je nerozhodný a tak radši dá přednost "náhodě".

 

Jak budou fungovat virtuální postní úkoly?

Na stránce LOSOVÁNÍ si ve své věkové kategorii vylosujete postní úkol, který můžete splnit během následujícího týdne. Pokud jej splníte dřív, můžete si vylosovat další. Pokud úkol splníte, mějte radost, že jste to zvládli a můžete přejít na stránku SPLNĚNO, kde přidáte do obrázku další křížek (podle barvy vaší věkové kategorie).